Barbara Wypart - terapeuta

Tradycyjna Medycyna Chińska

Zabieg akupunktury

Akupunktura według TCM wykorzystuje punkty rozmieszczone na całym ciele. Najczęściej jednak używa się tych punktów, które zlokalizowane są na przedramionach i podudziach.

Jak wygląda zabieg akupunktury?

W czasie zabiegu akupunktury Pacjent najczęściej leży wygodnie na kozetce. Do zabiegu stosuje się jednorazowe, sterylne igły, zazwyczaj wykonane ze stali nierdzewnej. Ilość użytych igieł zależy od sposobu doboru punktów stosowanego przez danego terapeutę, jednak warto wiedzieć, że więcej nie zawsze znaczy lepiej, a przy precyzyjnie postawionej diagnozie do wykonania skutecznego zabiegu wystarczą 2-4 , a czasem nawet 1 igła!

Igły do akupunktury mają długość najczęściej 25-40mm i grubość 0,20-0,25mm, są więc cieńsze od przeciętnych igieł iniekcyjnych i w odróżnieniu od nich są pełne.

Długość i grubość użytych igieł oraz głębokość nakłucia zależy od tego, jaka okolica jest nakłuwana. Nakłucie najczęściej nie jest szczególnie bolesne, natomiast może pojawić odczucie rozpierania, drętwienia, mrowienia itp., co jest zjawiskiem normalnym, a nawet pożądanym.

© Barbara Wypart

Powrót do góry